Navigation

Strona główna

Чим був Волинський злочин?

Волинський злочин – це антипольська етнічна чистка, яку було проведено українськими націоналістами; мав характер геноциду. Він охопив не лише Волинь, але також Львівське, Тернопільське й Станіславівське воєводства, – тобто Східну Галичину, а навіть частину сусідніх з Волинню воєводств: Люблінського (від заходу) та Полісся (з півночі). Час перебігу Волинського злочину – це 1943–1945 рр. Винуватці Волинського злочину, – Організація Українських Націоналістів фракція Степана Бандери (ОУН-Б) та її збройне плече Українська Повстанська Армія (УПА), – планове винищення польського населення у своїх документах визначали назвою: «антипольська акці
 

Спори про Волинь

Польські та українські історики сперечаються на тему Волинського злочину. Не один раз нема згоди щодо основних фактів, таких як, наприклад, число жертв. Мотиви як поляків, так і українців описуються та оцінюються різними способами. Польські й українські автори, врешті, по-іншому бачать вплив німців та совітів на те, що під час Другої світової війни проходило на Волині та у Східній Галичині.
 

Слідствa

Прокурори слідчого відділу Інституту національної пам’яті (ІНП) ведуть 32 слідства у справі злочину українських націоналістів на польських громадянах. Їх визнається за злочини проти людства в її кваліфікованій формі, якою є злочин геноциду.
 

Українські справедливі

Як випливає з різних свідчень, траплялося, що в момент загрози життя, українці допомагали своїм польським сусідам. Ця допомога приймала такі форми: попередження про напад, вказівка дороги втечі під час нападу, заховання загрожених перед очікуваним нападом, введення нападаючих в оману, надання першої допомоги пораненим, забезпечення тих, що вціліли продовольством або одягом, охоплення доглядом сиріт або дітей, загублених після нападу (...)
 
 
go up